Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų normos vaikų maitinime

Informuojame tėvelius, kad nuo sausio 1 d. ugdymo įstaigose įsigalioja naujos vaikų maitinime rekomenduojamos paros maistinių medžiagų normos.
Tikimasi, kad iš daugelio ugdymo įstaigų raciono išnyks tuščios kalorijos: batonai, riebūs padažai ir meniu nebus vertinamas tik pagal kalorijų kiekį, o bus atsižvelgta į įvairumą, sezoniškumą, vitaminų, cukraus, druskos ir skaidulinių medžiagų bendrą kiekį.
Pasak sveikatai palankaus maisto technologės Ramintos Bogušienės, svarbiausia, kad būtų kuo mažesnis pridėtinio cukraus kiekis produktuose, gėrimai būtų nesaldinti, o vaisių ir uogų porcija būtų teikiama bent 2 kartus per dieną.
Rafinuoti miltiniai gaminiai turėtų būti keičiami visagrūdžiais produktais, kuriuose yra daugiau skaidulinių medžiagų bei kitų vertingų maistinių medžiagų – vitaminų, mineralinių medžiagų, nuo kurių ilgiau išlieka sotumo jausmas, geriau funkcionuoja virškinimo sistema.
Didžioji dalis patiekalų turėtų būti tausojantys, negruzdinti ir neskrudinti, užkandžiai be „iš dalies hidrintų“ riebalų, kas tikėtina neleidžia susidaryti tranriebalams, kurie didina “blogojo” cholesterolio kiekį.
Šiais pokyčiais siekiama praturtinti vaikų mitybą, kad vaikų organizmai gautų visų rekomenduojamų maistinių medžiagų.
Dalį tėvelių turbūt kamuoja įsitikinimas, kad vaikai nevalgys. Taip, tiesa, vaikai yra jautriausia grupė, kuriai įtaką daro reklama. Todėl turime priimti drąsų sprendimą ir laikytis jo užtikrintai, kad ant vaikų stalo kasdien būtų tik sveikatos šaltiniai. Vaikai dvi ar tris dienas gali atsisakyti valgyti tai, kas padėta, bet jei nebus duodama alternatyvos (vietoj košės – batonas su virta dešra), vaikas ketvirtą dieną valgys. Turime išlaukti, atstatyti jų natūralų skonį, pasiūlyti pakankamai daug kartų, patys valgyti sveikatos šaltinius ir būti pavyzdžiu. Kalbėkit apie maistą ir jo įtaką sveikatai, gaminkit su meile ir vaikai pamils sveikatai palankų maistą.

Nuoroda į teisės aktą: https://goo.gl/T4pfh5

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com