Mažieji eksperimentuotojai!

        Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure svečiavosi vaikai iš Šalčininkų lopšelio – darželio „Pasaka“.
        Nuo pat pirmųjų dienų vaikas tyrinėja jį supantį pasaulį. Vaikui tai nauja, nepažinta erdvė, kurioje viskas vilioja, domina, o gal kartais ir baugina. Ikimokykliniame amžiuje vaikai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja, kasdien išbando naujus, jiems nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja su aplinkoje esančiais daiktais. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turi veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja pažintinę patirtį.
         Tyrinėjimų bei eksperimentavimo dėka vaikai lavina savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, lavėja akies – rankos koordinacija, išmoksta ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdosi sumanumą, lavina reakciją, kaupia patirtį, diskutuoja, samprotauja, stiprina savo kritinį mąstymą, išmoksta spręsti problemas, ima geriau suvokti juos supantį pasaulį. Tyrinėjimams, eksperimentams tinkamos visos priemonės, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių.
        Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai pasiūlė mažiesiems eksperimentus su vandeniu „Spalvoti kopūstai“, „Vaikštantis vanduo“ ir „Spalvų vulkanai“. Vaikai atsakinėjo į pateiktas mįsles apie vandenį, sužaidė žaidimą „Kada mūsų organizme trūksta vandens?“ ir sudėjo dėlionę „Po vandeniu“.
Vaikai žadėjo, kad negers spalvotų gazuotų gėrimų, nes ten daug cukraus, dažų, o gers tyrą vandenį. Užsiėmimo pabaigoje vaikai peržiūrėjo edukacinį filmą „Lašelio kelionė“, pasivaišino riešutais su razinomis, gavo balionus su biuro logotipu ir su gera nuotaika grižo į darželį.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com