Kaip atpažinti ekologišką produktą?

Dažnam vartotojui greičiausiai ne kartą teko atsidurti tokioje situacijoje, kai ieškant ekologiško produkto, akys užkliūva ties įvairių ženklų, skaičių, pavadinimų įvairove. Ką jie reiškia ir kaip atskirti tikrą, ekologišką produktą – patarimai iš specialistų lūpų.

Lietuvoje auginama ir perdirbama visa paletė ekologiškų produktų rūšių – pieno, mėsos, grūdų, uogų, vaistažolių produktai, taip pat nealkoholiniai gėrimai. Parduotuvių lentynose galima rinktis ekologišką sviestą, varškę, įsigyti ekologiškos jautienos ar vištienos, ekologiškų kruopų, makaronų ir pan. Ieškantiems išskirtinių ar retesnių ekologiškų produktų pasirinkimas taip pat nemenkas – nuo maisto kūdikiams, kiaušinių miltelių, maisto papildų, iki kultūrinių grybų, paruoštų sriubų, kanapių aliejaus.
„Taip pat parduotuvėse yra įvairių rūšių produktų tiek atvežtų iš kitų ES šalių, tiek ir importuotų. Iš trečiųjų šalių daugiausia importuojami švieži arba džiovinti vaisiai ir daržovės. O iš ES šalių yra įvairių produktų, ypač perdirbančios ekologiškus produktus įmonės stengiasi gaminti inovatyvius, patrauklius vartotojui produktus tiek išvaizda, tiek skoniu. Paskutiniu metu Lietuvoje yra sertifikuota daug rūšių jau paruoštų vartoti sriubų (pievagrybių, burokėlių, morkų su kokosų sultimis ir kt.). Taip pat skirtingi lietuviški ekologiški produktai yra išvežami į ES šalis, eksportuojami į Japoniją, Ameriką, Korėją ir kt.“, – sako žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.

Ekologiškų produktų atpažinimo ženklai

Lietuvos ekologiškų produktų vartotojas gali atpažinti ekologiškus produktus pagal ypatingą ženklinimą ant produkto pakuotės.
Visi Lietuvoje užauginti ir (arba) pagaminti ekologiški žemės ūkio ir maisto produktai turi būti paženklinti prekių ženklu Ekologinis žemės ūkis ir ES ekologinės gamybos logotipu, o visi supakuoti ES šalyse pagaminti ekologiški maisto produktai turi būti paženklinti ES ekologinės gamybos logotipu.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com