Baigėsi STEP tėvų grupės, finansuotos LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

2018 m. spalio-gruodžio mėn. Šalčininkų visuomenės sveikatos biure vyko tėvų grupės pagal STEP 12-17 programą, skirtą paauglių tėvams. 7 dalyviai (tėvelių/mamyčių) STEP programoje galėjo dalyvauti nemokėdami dalyvio mokesčio, kadangi Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras ir Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija įgyvendino projektą STEP atsakingos ir pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės Lietuvoje. Projektu siekiama tobulinti tėvų, auginančių vaikus iki 5 m., ir tėvų, auginančių paauglius, pozityvios, atsakingos ir efektyvios tėvystės įgūdžius įvairiuose Lietuvos miestuose.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai finansuojant projektą, 87 dalyviai (tėčiai/mamos) galėjo dalyvauti STEP tėvų grupėse nemokėdami dalyvio mokesčio šiose projekto partnerių įstaigose: Pasvalio l/d “Žilvitis“, Kauno Panemunės l/d, Kauno l/d Žvangutis”, Kauno Prano Mašioto pradinėje mokykloje; Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, Vilniaus Baltupių progimnazijoje, Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje.

Dalyvaudami STEP tėvų grupėse tėvai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, atsakingos ir efektyvios tėvystės įgūdžius: demokratišką auklėjimo ir bendravimo su vaiku būdą, pozityvius drausminimo būdus nustatant ribas vaiko elgesiui ir sprendimams, tinkamą savęs ir vaiko drąsinimą, „Aš kalbą“ ir kt. bei žinias išbandė praktiškai.

Kelių dalyvių atsiliepimai:

  • Manau, kad STEP tėvų grupės susirinkimai visų pirma suvienija, leidžia pasijausti grupės dalimi, kurios tikslas – pozityvus vaikų auklėjimas. To siekėme iki STEP turbūt kiekvienas, tačiau galbūt naudojome ne visai tinkamus metodus, o gal pritrūkdavo kantrybės, supratimo. Man šie susitikimai davė daug padrąsinimo, daug atsakymų į kai kuriuos klausimus ir išradingumo auklėjant savo vaiką.
  • STEP programa padeda suprasti paauglį, jo elgesį, motyvus. Suteikia pasitikėjimo savimi, padeda pagarbiai ir konstruktyviai bendrauti su vaiku. Aš patyriau visai kitą bendravimo kokybę ir džiaugsmą būti paauglių mama.
  • Labai smagu, kad grupėje sulaukėm palaikymo, buvo įdomių diskusijų, skirtingų nuomonių, bet visada pasikraudavau teigiama energija ir gerų emocijų.
  • Reiktų STEP tėvų grupių beveik privalomų visiems moksleivių tėveliams, vien tam kad žinotų kitus būdus auklėjimo nei iki šiol yra pratę.
  • Supranti kad ne vienas turi problemų su vaikais, ir atrandi daugybę būdų jas spręsti. Supratau ką dariau gerai, o ką neteisingai. 

    STEP programos vadovė Julija Kasparevič

     

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com