Sveikata – didžiausias malonumas! Ypatinga proga Šalčininkų rajono gyventojams sustiprinti sveikatą!

Siekiant sustiprinti Šalčininkų rajono gyventojų sveikatą nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio gimė pirmieji sveikatos renginiai, kurių dėka gyventojai turėjo neįkainojamą galimybę sudalyvauti nemokamuose grupinėse aukšto ir žemo intensyvumo mankštose, fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, pirmosios pagalbos seminaruose. Siekiant pagerinti psichinę sveikatą buvo organizuojami meno terapijos užsiėmimai bei psichikos sveikatos stiprinimo seminarai. Taip pat gyventojus konsultavo visuomenės sveikatos specialistai vykdant „Sveikatos palapinės“ veiklą.

Spalio – gruodžio mėnesiais įvyko net 108 fizinio aktyvumo užsiėmimai Jašiūnuose, Šalčininkuose, Dieveniškėse ir Pabarėje, kuriose dalyvavo įvairaus amžiaus gyventojai. Dalyviai džiaugėsi didele sportinio inventoriaus gausa. Naudojamos aerobikos pakylos, pripučiamos balansinės lentos bei platformos, pusiausvyros pagalvėlės, pilates kamuoliai. Šiais metais planuojami intensyvūs užsiėmimai su kangoo jumps batais ir kybojimo pratimų prietaisais.

Taip pat lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko fizinį aktyvumą skatinantys seminarai, skirti sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Praktinių užsiėmimų metu lektorė kartu su dalyviais atliko įvairių raumenų atpalaidavimo technikų, kurias darbuotojai galės pritaikyti darbe. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno svorį, sumažina ligų riziką, pagerina nuotaiką ir mažina stresą, juk judant mintys koncentruojasi į judesį ir pamirštami visi kasdieniai rūpesčiai. 

Kodėl reikia kiekvienam mokėti suteikti pirmąją pagalbą? Žmogaus smegenys labai jautrios deguonies stygiui, jau po 5 minučių negaunant deguonies smegenys miršta. Kaip manote, ar greitoji spės atvykti per tas 5 minutes? Rugsėjo – lapkričio mėn. teorinių ir praktinių pirmosios pagalbos žinių įgijo 423 Šalčininkų rajono mokinių.

Gruodžio mėn. vyko praktiniai seminarai „Sveiko maisto fiesta“. Dalyviai išklausę teorinės dalies kybo į darbus – gamino sveikuoliškus užkandžius juos ragavo bei džiaugėsi atradę naujus skonius. Dalyviai pagamino net sveikus saldainius! Juk sveikas maistas turi būti skanus!


Seminarų „Geros savijautos receptas“ metu, dalyviai ieškojo būdų kaip įveikti stresą ir pagerinti savo emocinę sveikatą. Blogų emocijų nėra, tik reikia mokėti jas išgyventi. Praktinės dalies metu dalyviai išbandė aromatinio muilo gamybą. Juk tai puikus būdas pasinerti į kvapų ir spalvų pasaulį bei sumažinti įtampą! Svarbus pats procesas, ypatingai, kai džiugina rezultatas.

Ypatingo dėmesio sulaukė meno terapijos užsiėmimai, padedantys pasakyti tai, ko negalima įvardyti žodžiais. Gausybė pozityvių atsiliepimų įrodė, kad veikla yra įspūdinga ir tai skatina toliau organizuoti šiuos užsiėmimus gyventojams. Būtina išbandyti kiekvienam. Meno terapija suteikia didelį malonumą, skatina pažinti save, ugdo mus kaip asmenybes, gydo mūsų kūną bei sielą. Per trumpą laiką įvyko net 200 užsiėmimų daugelyje Šalčininkų rajono seniūnijų.

Turgeliuose, Jašiūnuose, Poškonyse ir Šalčininkuose vyko akcija „Sveikatos palapinė“, kurios metu buvo atliekamas bendrojo cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje tyrimai. Taip pat renginio dalyviams buvo atliekama kūno sudėties analizė – riebalų ir raumenų masės, vandens kiekio, pilvinių riebalų kiekio, mineralinės kaulų masės bei metabolinio amžiaus nustatymas. Gauti ir išanalizuoti rezultatai pastūmėjo dar labiau rūpintis savo sveikata.

 

Visą veiklą organizavo Šalčininkų rajono savivaldybė bei Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-01 „Sveikatos ugdymo priemonių gerinimas Šalčininkų rajone“. Projekto vykdymo laikotarpis yra 2018-2021 m. Projekto tikslas – padidinti Šalčininkų rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius.

Mieli rajono gyventojai, kviečiame dalyvauti projekto veiklose ir šiais metais. Bus tęsiamos pradėtos veiklos bei atsiras naujų veiklų – sveikatingumo stovyklos, širdies ir kraujagyslių ligų prevenciniai renginiai. Tikimasi, jog šių veiklų įgyvendinimo metu Šalčininkų rajono gyventojai daugiau sužinos apie sveiką gyvenseną, daugiau dėmesio skirs savo sveikatai bei ligų prevencijai. Dėl dalyvavimo kreipkitės tel.: 864065290, el. paštas biuras@svsb.lt. Apie naujausias projekto veiklas sužinosite mūsų facebook paskyroje (Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras) ir svetainėje www.svsb.lt.

Sveikata yra svarbiausia. Gal būt ši tiesa skamba kaip užstrigusi plokštelė, bet dažnai žmogus tą pamiršta ir tik praradęs sveikatą suvokia kad „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“ (Sokratas).

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com