Veiklos sritys

Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras – biudžetinė savivaldybės įstaiga, įsteigta 2016 m. sausio 6 d. Veiklos kryptys:

Visuomenės sveikatos stebėsena

Surinkę išsamią informaciją apie gyventojų sveikatos būklę ir ją lemiančius rizikos veiksnius, nustatome visuomenės sveikatos problemas ir visuomenės sveikatos stiprinimo prioritetus, taip pat remiantis objektyvia informacija planuojame ir įgyvendiname vietines visuomenės sveikatos stiprinimo ir prevencijos programas.

Visuomenės sveikatos stiprinimas

Vykdydami visuomenės sveikatos stiprinimo veiklą Šalčininkų rajone organizuojame sveikatos mokymus, skleidžiame informaciją apie sveiką gyvenseną ir ją propaguojame. Skatiname įvairių gyventojų grupių atsakomybę už savo sveikatą, mažiname nuo elgsenos priklausomų visuomenės sveikatos rizikos veiksnius, teikiame informaciją gyventojams apie sveikatinimo priemones ir renginius.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūra 

Organizuojame ir įgyvendiname vaikų ir jaunimo sveikatinimo priemones per sveikatos priežiūrą mokykloje. Mūsų tikslas – padėti mokiniams saugoti ir stiprinti sveikatą, organizuojant ir įgyvendinant priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika. Mūsų uždaviniai:

– užtikrinti sveikatos priežiūros kokybę, kuriant sveiką aplinką mokykloje,stiprinant mokinių sveikatą, šalinant rizikos veiksnius, galinčius sukelti ligas;

– formuoti teisingą mokinių požiūrį į savo sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius;

– numatyti priemones ligoms ankstyvuoju laikotarpiu įtarti ir užkirsti joms kelią;

– suteikti pirmąją pagalbą pavojingų būklių, traumų, nelaimingų atsitikimų ar apsinuodijimų atvejais.

Atnaujinta: 2023-08-31