Nuo rugpjūčio 1 d. kaukių dėvėjimas privalomas uždarose prekybos ir paslaugų vietose

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2020-07-30
  • Kategorija: Aktualijos

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė įpareigojimą dėl kaukių dėvėjimo prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose.

Nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojus ir paslaugų teikėjus bei vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus, pirkėjus, paslaugų gavėjus, vartotojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones

Išimtys taikomos paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti dėvint kaukę, pavyzdžiui, barzdos skutimo paslaugai, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Dėvėdami kaukes, dėvėkite jas tinkamai:
1) Prieš uždėdami kaukę, nusiplaukite ranksas su vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite su alkoholiniu rankų antiseptiku.

2) Kaukę uždenkite burną ir nosį. Įsitikinkite, kad tarp veido ir kaukės nėra tarpų.

3) Venkite liesti kaukę. Jei taip darote dezinfekuokite rankas su antsipetiku arba nusiplaukite su vandeniu ir muilu.

4) Kaukei sudrėkus - pakeiskite ją nauja. Nenaudokite tos pačio kaukės antrą  kartą.

5)  Taisyklingai nusiimkite kaukę: suimkite už galinių raištelių (nelieskite kaukės priekio), nedelsdami išmeskite ją  į uždarą šiukšliadėžę. Rankas dezinfekuokite arba nusiplaukite muilu.

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos