Rugsėjo 9-oji – Pasaulinė vaisiaus alkoholinio sindromo diena

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2020-09-02
  • Kategorija: Aktualijos

Kasmet rugsėjo 9-ąją visame pasaulyje minima Vaisiaus alkoholinio sindromo diena (VAS). Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai, mat devinto mėnesio devinta diena simbolizuoja devynis nėštumo mėnesius, per kuriuos moteris turėtų nevartoti alkoholio, keliančio pavojų ne tik jos, tačiau ir būsimo kūdikio sveikatai.

Nėštumas ir alkoholis: griauname mitus

MITAS: Truputis alkoholio padės būsimai mamytei atsipalaiduoti ir pagerins kraują
FAKTAS: Nėštumo metu nėra saugaus alkoholio kiekio. Jei besilaukianti moteris vartoja alkoholį, didėja persileidimo, priešlaikinio gimdymo rizika, vaisius gali augti lėčiau, būti ligotas ar net žūti. Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, raidos ir elgesio sutrikimų priežastis.

MITAS: Susilaikyti nuo alkoholio svarbu tik nėštumo pradžioje
FAKTAS: Vaisiui alkoholis kenksmingiausias 6–10 nėštumo savaitę, bet alkoholio sukeliami pažeidimai galimi visą nėštumą. Jei moteris nėštumo metu vartoja alkoholį, padidėja tikimybė, kad naujagimis gims neišnešiotas ir svers mažiau, pasireikš naujagimio abstinencijos simptomai, galimi įvairūs vaiko raidos sutrikimai. Tokiems vaikams dažniau būdingi mokymosi sutrikimai, dėmesio ir aktyvumo sutrikimas, impulsyvumas, agresija.

MITAS: Išgėrus alaus, pagausėja pieno
FAKTAS: Alkoholis ne skatina pieno gamybą, bet ją slopina. Alkoholio koncentracija piene būna panaši ar net didesnė nei motinos kraujyje. Dėl to gali sutrikti kūdikio miego ir maitinimosi režimas: kūdikis suvartos mažiau pieno bei prasčiau miegos. Kuo daugiau alkoholio suvartojama, tuo ilgiau jis išlieka motinos kraujyje ir piene.

Kviečiame visus rugsėjo 9 d. 9 val. 9 min. apsilankyti žemiau esančioje nuorodoje, kur vyks virtuali paskaita „Vaisiaus alkoholinis sindromas– ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė“.

Paskaitą rasite paspaudę čia.

Daugiau informacijos apie Pasaulinę vaisiaus alkoholinio sindromo dieną rasite čia.

 


 

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos