Gydytojos požiūris į skiepus

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2021-01-23
  • Kategorija: Aktualijos

Gydytoja Erika Bogdiunienė yra kilusi iš Šalčininkų miesto. Šiuo metu dirba gydytoja rezidente VULSK Vaikų ligoninėje ir medicinos gydytoja Šalčininkų ligoninėje. Pavyko ją trumpai pakalbinti, taip sakant, sužinoti, koks jaunų medikų požiūris į skiepus nuo COVID-19.

Sveika, ką galėtumei pasakyti apie naujuosius skiepus?

Labas! Kiek teko domėtis, skiepas yra saugus. Vakcinos buvo išbandytos atlikus klinikius tyrimus, įtraukiant dešimtis tūkstančių dalyvių. Maisto ir vaistų administracija (FDA) ir toliau vykdo vakcinų stebėseną ir dokumentuoja galimas su jų saugumu susijusias problemas. Persirgus lengva forma, antikūnų susidaro labai mažai. Persirgus sunkia forma - antikūnų susidaro daugiau. Tačiau po skiepų susidaro daug stipresnis imunitetas - antikūnų susidaro 10-20 kartų daugiau nei persirgus sunkia forma.

Kokia efektyvi bebūtų vakcina, dalį žmonių baugina pašalinis vakcinų poveikis. Kokia Tavo patirtis?

Turiu daug pažįstamų medikų tarpe, kurie jau pasiskiepijo 2 dozėmis. Iš pašalinių reiškinių: po pirmo skiepo dažniausias pašalinis reiškinys buvo rankos skausmas dūrio vietoje, po antro skiepo - bendras silpnumas, rankos skausmas, kūno raumenų skausmas, karščiavimas, bet pažįstu ir tokių žmonių, kuriems pasireiškė tik nežymus rankos skausmas. Pati jau irgi pasiskiepijau viena vakcinos doze, man apie 12 valandų paskaudejo ranką ir skausmas buvo silpnesnis negu būna po gripo vakcinos. Bet nereikia pamiršti, kad kiekvienas organizmas į viską reaguoja labai individualiai. Aš asmeniškai jau laukiu antro skiepo. Skiepysiuos sausio 29 dieną.

O kaip Tavo šeimos nariai, ar ketina skiepytis?

Šeimos nariai dvejonių neturi, irgi norėtų pasiskiepyti. Ir tikrai rekomenduočiau pasiskiepyti visiems.

Ačiū už komentarą, Erika. Sėkmės darbuose!

Daugiau informacijos apie vakcinaciją: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos