Jums ar Jūsų artimajam diagnozuota onkologinė liga? Jums priklauso POLA kortelė

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2022-06-16
  • Kategorija: Aktualijos

Visi mes tikimės, kad niekada neteks išgirsti onkologinės ligos diagnozės. Visgi, kiekvieną dieną su šia nauja realybe susiduria daugiau nei 50 šeimų, kuomet tiek patį asmenį, tiek jo artimuosius  užplūsta nežinomybės ir netikrumo jausmas – kaip reikės išgyventi, ištverti gydymą, ar bus įmanoma toliau dirbti ir užsidirbti, kur ieškoti pagalbos, kas gali patarti, padėti susigaudyti gausiame informacijos sraute, kuo pasitikėti?

Siekiant suteikti realią pagalbą – jau 10 metų veikianti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) onkologiniams pacientams išduoda POLA kortelę. Kaip pažymi POLA direktorė Neringa Čiakienė, tai kortelė, padedanti išgyventi tiek finansiškai, tiek emociškai. „Kai išgirsti kiekvieną eurą skaičiuojančio asmens balse palengvėjimą, kad nuo šiol kasdieninė kelionė į radioterapiją vietoj 30,4 Eur kainuos 6 Eur, ar nuostabą keičiantį džiaugsmą, kad nemokamas bilietas į koncertą skiriamas ne tik jam, bet ir lydinčiam asmeniui, supranti, kad POLA veikla negali liautis, nori dar labiau sutelkti pastangas, kad POLA kortelė atsidurtų kiekvieno onkologinio paciento kišenėje, itin vertini kiekvieno asmens indėlį, rėmėjų paramą“.

Kokia POLA kortelės teikiama nauda? Visų pirma, POLA kortelė padeda išleisti mažiau. Nuo 2021 m. sausio 1 d. su POLA kortele onkologiniams pacientams taikoma 80 proc. nuolaida viešojo transporto bilietams, vykstant tolimojo, vietinio ar reguliaraus susisiekimo autobusais, traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais. Taip pat 15 proc. nuolaida vaistams, apie 20 proc. nuolaida diagnostiniams tyrimams, iki 75 proc. nuolaida optikos prekėms, taip pat nuolaidos odontologo paslaugoms, apgyvendinimui ir kitoms POLA partnerių (daugiau nei 130) siūlomoms onkologiniams pacientams reikalingoms prekėms ir paslaugoms, kurių visas sąrašas skelbiamas www.pola.lt svetainėje.

Ne mažiau svarbi – emocinė pusiausvyra, kurią kylant neaiškumams ir nežinomybei dėl gyvenimiškų situacijų, darbo, socialinių išmokų, emocinės būklės, mitybos klausimų, norint galimų gydymo alternatyvų įvertinimo padeda užtikrinti kvalifikuoti POLA specialistai – teisininkai, gydytojai, psichologai. Visa ši pagalba, pateikus POLA kortelės numerį, yra nemokama, tereikia užpildyti internetinę registracijos formą https://pola.lt/konsultacijos/ arba skambinti tel. 8 605 88191.

POLA kortelės turėtojai ypač džiaugiasi kultūros įstaigų dovanojamais kvietimais nemokamai apsilankyti spektakliuose, koncertuose, vertina mūsų parengtą el.paštu platinamą informaciją pacientams aktualiais klausimais, pabrėžia, kaip svarbu nesijausti vieniems, o būti POLA bendruomenės nariais.

Kas gali gauti POLA kortelę? Ši kortelė išduodama visiems onkologinės ligos diagnozę turintiems asmenims, nesvarbu, kada liga buvo nustatyta. Kortelė išduodama nemokamai, neimamas ir aptarnavimo mokestis.

Kaip galima gauti POLA kortelę? Paprasčiausia kortelę užsisakyti internetu, užpildant prašymą bei pridedant onkologinės ligos diagnozę patvirtinančio dokumento kopiją. Sumokėjus 2 Eur siuntimo išlaidas, kortelė išsiunčiama registruotu paštu. Kortelę galima gauti iškart, susitikus su POLA savanoriu - kortelės ambasadoriumi pagal gyvenamąją vietą. Šiuo metu savanoriai veikia 35 Lietuvos miestuose, jų sąrašas skelbiamas interneto svetainėje  https://pola.lt/pola-kortele/,

Kiek laiko galioja POLA kortelė? POLA kortelės galiojimas neribotas, kol veiks POLA, bus ir POLA kortelė. POLA kortelės paslaugų ir pagalbos spektrą užtikrinti  šiuo metu didžia dalimi padeda Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, projektas „Nemokama pagalba kiekvienam onkologiniam pacientui“.

POLA kortelės tęstinumą padeda užtikrinti ir kiekvienas euras, skiriamas paaukojant per SMS trumpuoju numeriu 1670, įrašant POLA2 – auka 2 Eur, POLA5 – auka 5 Eur ar atliekant pavedimą į POLA sąskaitą Nr. LT 63 7044 0600 0779 8055.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos