Birželio 14 d. - Pasaulinė kraujo donoro diena!

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2023-06-14
  • Kategorija: Aktualijos

Birželio 14 d. gimė Nobelio premijos laureatas, mokslininkas Karlas Landšteineris, sukūręs kraujo grupių sistemą. 2005 m. buvo nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet birželio 14 dieną atkreipiant visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą.

Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje nėra sukurta dirbtino pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraujo. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems bei ligoniams, kuriems jis yra gyvybiškai svarbus

Kraujo davimo procedūra trunka iki 10 minučių. Vienos donacijos metu paimama 450 ml kraujo ir tai gali išgelbėti net 3 gyvybes.

Kiekvieną kartą davus kraujo, jis tiriamas siekiant nustatyti, ar kraujo donoras neserga užkrečiamosiomis ligomis kaip sifilis, ŽIV, hepatitas B ar hepatitas C,parvovirusine infekcija.

Kraujo donoras – asmuo, kuris jaučia atsakomybę ne vien už save, bet ir už kitą. Juk be donorų pagalbos nebūtų įmanoma atlikti daugybės sudėtingų medicininių procedūrų, operacijų, pagerinti ligonių gyvenimo kokybę.

Primename apie neatlygintinos kraujo donorystės svarbą ir kviečiame visus neabejingus žmones esant galimybei prisijungti prie mūsų šalyje vykdomų neatlygintinos kraujo donorystės akcijų. 

Daugiau informacijos: KRAUJO DONORYSTĖ ARČIAU JŪSŲ | Nacionalinis kraujo centras (kraujodonoryste.lt)

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos