JUDĖK: spalvota judėjimo šventė

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2024-06-19
  • Kategorija: Aktualijos

Eiti ar bėgti? Kad ir šokti, tačiau gerai nusiteikus judėti! Birželio 15 d. rytą prie Šalčininkų koplyčios susirinko apie 200 spalvoto ėjimo dalyvių. Kodėl spalvoto, tapo aišku, kai registruodamiesi jie gavo marškinėlius, vandens ir spalvotų miltelių maišelį.

Į ėjimą, kuris kai kuriems tapo bėgimu, atvykęs Šalčininkų rajono vicemeras Valdemar Sliževski pasidžiaugė dalyvių aktyvumu, bendruomeniškumu ir draugyste, o kartu linkėjo smagiai ir aktyviai praleisti šeštadienį. Ir šeštadienis praėjo išties aktyviai ir prasidėjo nuo mankštos prieš ėjimą. Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras pakvietė pasiruošti ir nusitekti 6 km trasai. Po mankštos spalvoto ėjimo dalyviai susirinko prie starto linijos.

Atminimo nuotrauka ir komanda plėšti maišelius. Ėjikų ir bėgikų būrys stipriai nustebo, kai juos apgaubė spalvotų dulkių debesis. Dar kelios akimirkos ir visi išsiruošė į trasą. Vieni bėgo, kiti ėjo greitai, treti – lėčiau, tačiau visi – draugiškai.

6 km trasoje skambėjo juokas ir padrąsinimai, o prie iš anksto numatytų taškų ėjimo dalyvių laukė Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro pagalbininkai barstydami spalvotus miltelius. Finišo tiesioji – Šalčininkėlių gyvenvietė. Iš čia visi ėjimo dalyviai buvo kviečiami keliauti į V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centrą.

Įveikę 6 km trasą spalvoti ėjikai ir bėgikai buvo laukiami V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre. Kiekvienas gavo medalį ir galėjo atsipūsti pavėsyje. Čia renginio dalyvių laukė pramogos. Atrodytų, kad 6 km trasa turėjo išvarginti, tačiau trumpai pailsėję šventės dalyviai pradėjo žvalgytis, kas gi vyksta teritorijoje. Kiekvienas gavo užduočių lapelį ir dalyvaudamas pasiūlytose veiklose turėjo kaupti taškus. Ir ne šiaip sau, tai paaiškėjo renginio pabaigoje.

Pirmiausia, visus šventės „Judėk“ dalyvius organizatoriai pakvietė į jogos užsiėmimą, kurį vedė trenerė Albina Burbulienė. Ji parodė tempimo pratimus, kurie pravers kasdieniame gyvenime. Sveikatos palapinėje kaip visada smalsuolių laukė Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro specialistės, kviesdamos ne tik smagiai leisti laiką, bet ir praturtinti žinias ir gauti dovanas. Apie sveiką maistą susirinkusiems pasakojo Artiom Šabajev, pasiūlęs pasitikrinti sveikos mitybos žinias, sudalyvauti konkurse – diskusijoje, o galiausiai pagaminti kelis sveikuoliškus patiekalus. Paskaitos dalyviai galėjo įsitikinti, kad sveikas maistas yra skanus ir gali būti saldus.

Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre pankrationo treniruotes organizuojanti Lietuvos pankrationo federacija pakvietė į įtraukiančią treniruotę, kurioje visi norintys galėjo užsidėti apsaugas ir susirungti tarpusavyje. Nemažiau įdomus buvo susitikimas ir su karatė sporto klubo „IPPON“ atstovais ir prasidėjo nuo tradicinio OSU. Karatistai parodė, kaip atrodo jų treniruotė ir pakvietė mankštintis kartu, galiausiai demonstravo parodomąjį sparingą.

Pagalvių tinklinis – įtraukiantis žaidimas, kurį žaidė ir maži, ir dideli. Per trumpą laiką žaidėjai turėjo permesti pagalves per tinklą į varžovo pusę, laimėtoju tapo komanda, kurios teritorijoje buvo mažiau pagalvių. Liejosi juokas ir džiaugsmo šūksniai, vieni laimėjo, kitiems sekėsi prasčiau, tačiau nuotaikos tai nesugadino. Krepšinio mylėtojų laukė krepšinio automatas. Šis azartiškas žaidimas įtraukė didelį būrį šventės dalyvių. Nemažiau įdomu buvo dalyvauti tinklinio klubo „VoliVita“ rungtyje ir mesti kamuolius į specialią gaudyklę. Kaip ir žadėjo tinklininkės – taikliausiam žaidėjui įteikta dovana, ją pelnė sporto bendruomenei gerai pažįstamas sporto tradicijų puoselėtojas Valerij Kočan.

Linksma šventės „Judėk“ pabaiga – zumbos treniruotė su trenere Sandra. Žinoma, nuo aktyvių veiklų daugelis jau buvo pavargę, tačiau ištvermingiausieji atlaikė paskutinį išbandymą – aktyvią ir energingą zumbą. Po jos šventės dalyviai turėjo atiduoti organizatoriams korteles su nurodytais taškais. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo daugiausia taškų sukaupęs dalyvis, kuris aktyviai įsitraukė į visas pasiūlytas veiklas. Juo tapo Valerij Kočan! Dovanos taip pat įteiktos vyriausiam šventės dalyviui Tadeušui Songinui ir jauniausiai dalyvei Laurai Kunigėlytei. Rėmėjų dovanas – sveikuoliškus užkandžius – gavo visi šventės dalyviai.

- Šiandien su malonumu sudalyvavau spalvotame ėjime, geroje kompanijoje 6 km trasą įveikėme gana lengvai, nors iš pradžių atrodė, kad taip toli nuo Šalčininkų iki Šalčininkėlių. Džiaugiuosi, kad ėjime dalyvavo daug jaunimo, jaunų tėvų su vaikais, mokytojų, šeimos, draugai. Taip pat malonu, kad Šalčininkų rajono savivaldybės kuriama sporto infrastruktūra tarnauja žmonėms, o organizuojami renginiai yra įdomūs ir įtraukiantys, - svarstė šventėje „Judėk“ dalyvavęs Šalčininkų rajono vicemeras Valdemar Sliževski.

Belieka pasakyti ačiū visiems linksmai ir sportiškai nusiteikusiems dalyviams už aktyvumą ir bendruomeniškumą, tikimės, kad pasimatysime kituose spalvotuose ėjimuose.

Renginio organizatoriai: Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras, V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centras.

Renginio rėmėjas: Šalčininkų rajono savivaldybė.

 

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos