Allateen pagalbos grupė

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2023-11-09
  • Kategorija: Aktualijos

Alateen grupės skirtos vaikams (7-13 m. amžiaus) ir paaugliams (14-18 m. amžiaus), nukentėjusiems nuo artimųjų ar draugų alkoholizmo. Alateen grupes globoja Al-Anon grupių nariai (Al-Anon – savitarpio pagalbos grupė suaugusiems, kurioje nariai dalinasi savo patirtimi, ištverme ir viltimi, siūlo dvylikos žingsnių sveikimo programą alkoholiko šeimos artimiesiems ir draugams). Alkoholiko šeimos nariai dažniausiai kaltina save dėl sumaišties savo gyvenime ir dažnai teisinasi dėl savo sprendimų, net nesuprasdami, kaip artimojo alkoholiko liga juos veikia. Iš tikrųjų alkoholizmas pažeidžia šeimų narius iš kartos į kartą, kol tas elgesio modelis yra nutraukiamas. Alateen grupės nariai padeda vieni kitiems dalydamiesi savo patirtimi, stiprybe ir viltimi. Lankydami grupę nariai įgyja supratimo apie save ir alkoholiką. Tai skatina grupės narių asmenybės raidą ir padeda nuraminti vidinę sumaištį, kylančią dėl artimo bendravimo su alkoholiku. Reikia pažymėti, kad ši grupė neaptaria religijos problemų ir nedalyvauja jokių kitų organizacijų veikloje.

Pasaulyje šiuo metu užregistruota 1800 Alateen grupių 131 pasaulio šalyje. Amerikoje Alateen veikia nuo 1957 metų, Lietuvoje Alateen veikia nuo 2020 m. vasario mėn.

Jeigu pažįstate vaiką ar paauglį, kuris išgyvena dėl artimojo alkoholio vartojimo ar yra nukentėjęs nuo artimojo alkoholiko, prašome pasiūlyti jam Alateen grupės pagalbą.

Alateen grupės susirinkimai šiuo metu vyksta kiekvieną trečiadienį per ZOOM programą. Prisijungti galima paskambinus tel. +370 646 11625 arba parašius el. paštu alateen@al-anon.lt.

Jei Jūs norite išsamesnės informacijos, pageidaujate susitikti su Alateen grupę globojančiais Al-anon nariais, prašome kreiptis tel. +370 646 11625 arba parašius el. paštu alateen@al-anon.lt.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos