Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2024-01-22
  • Kategorija: Aktualijos

Sausio 22-26 d. yra minima Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Gimdos kaklelio vėžis pasaulyje vis dar išlieka viena iš dažniausių moterų mirties nuo vėžio priežasčių. Lietuvoje per metus apie 500 moterų išgirsta šią diagnozę.  Reguliarios patikros gali laiku aptikti ikivėžinius pakitimus, kurie dažniausiai gydomi su minimaliomis pasekmėmis reprodukcinei sveikatai. 25-34 m. (imtinai) moterims kartą per 3 metus atliekamas gimdos kaklelio citologinis tepinėlis. 35-59 m. (imtinai) moterims kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas skystoje terpėje (jei AR ŽVP tyrimas teigiamas).

Tik 5 iš 10 Šalčininkų rajono moterų pasitikrina dėl gimdos kaklelio vėžio.  Reguliarios patikros gali laiku aptikti ikivėžinius pakitimus, kurie dažniausiai gydomi su minimaliomis pasekmėmis reprodukcinei sveikatai.

Pasirūpink savimi. Tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Daugiau apie prevencinę programą: https://ligoniukasa.lrv.lt/.../gimdos-kaklelio-vezio.../

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos