Pirmoji pagalba gali išgelbėti gyvybę

  • Paskelbė : Biuras
  • Paskelbta: 2024-06-19
  • Kategorija: Aktualijos

„Pirmosios pagalbos galia“ – šiandien prie Šalčininkų kultūros centro įsikūrusioje palapinėje praeiviai galėjo mokytis suteikti pirmąją pagalbą. Akciją organizavo Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras kartu su Šalčininkų ligonine.

Pirmoji pagalba gali būti lemtinga kritinėse situacijose, o keli veiksmai gali išgelbėti gyvybę. Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro specialistės Ana Jankelevič, Olga Gražulienė, Irina Šimaitienė, o taip pat Šalčininkų ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Maija Malinovskienė, bendrosios praktikos slaugytoja Teresa Mazol ir Anestezijos ir intensyviosios terapijos reanimacijos slaugytoja Jelena Mačkovskienė bendravo su praeiviais ir kalbėjo apie pirmosios pagalbos teikimo žinių svarbą. Specialistės akcentavo gaivinimo veiksmų eiliškumą, skirtumus gaivinant suaugusį žmogų ir vaiką, pagalbą užspringus. Svarbu, kad į palapinę užsukę praeiviai galėjo atlikti praktines užduotis. Žinojimas, kaip reikia suteikti pirmąją pagalbą, suteikia pasitikėjimo savimi ir gebėjimą greičiau reaguoti kritinėse situacijose, nepasimesti.

Specialistus palaikė ir su žmonėmis bendravo Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro direktorė Janina Alkovska ir Šalčininkų ligoninės direktorė Valentina Vaitkienė.

- Bendradarbiaudami su Šalčininkų ligonine norime atkreipti dėmesį, kad nieko nekainuojančios žinios ir įgūdžiai gali išgelbėti gyvybę, todėl į šią palapinę kvietėme užsukti įvairaus amžiaus žmones ir papasakojome jiems apie pradinius gaivinimo veiksmus iki medikų atvykimo. Buvo tokių, kurie jau išklausę pirmosios pagalbos kursus ir norėjo pagilinti žinias ir pasipraktikuoti, kitiems tai buvo naujovė, todėl klausimų gavome nemažai. Tačiau svarbiausia, jog suteikėme žinias, - kalbėjo Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro direktorė Janina Alkovska.

Įvairiose rajono šventėse Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro palapinėje jau ne kartą galėjome mokytis teikti pirmąją pagalbą, šiandien surengta akcija siekiama plačiau šviesti visuomenę ir akcentuota, kad pamačius žmogų, kuriam reikia pagalbos, pirmiausia reikia kviesti medikus ir skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112.

Primename, kad keturiose Šalčininkų rajono vietose įrengti automatiniai defibliriatoriai. Prietaisais gali naudotis specialus medicininio išsilavinimo neturintys asmenys, o paspaudus mygtuką išgirsite žodinius gaivinimo nurodymus.

Šalčininkų rajone defibriliatoriai įrengti:

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijoje, I aukštas (prie lifto)

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje

Eišiškių seniūnijoje

Jašiūnų seniūnijoje

DEFIBRILIATORIŲ ŽEMĖLAPIS LIETUVOJE

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos